Sama natura

Olej lniany na skórę

Od dawien dawna wiadomo, że olej lniany ma doskonały wpływ na ludzki organizm. Można go stosować nie tylko wewnętrznie (np. pijąc go), ale i

zewnętrznie, nakładając bezpośrednio na skórę.

Najnowsze badania potwierdzają zbawienny wpływ oleju lnianego na skórę. Zapomnij o drogich maseczkach, kremach i peelingach. Zastosuj naturalny olej lniany, bez żadnych konserwantów i dodatków chemicznych.

Olej lniany na skórę suchą

Olej lniany to prawdziwa bomba witaminowa. Stosowany bezpośrednio na skórę doskonale ją nawilża i wygładza. Nadaje się do każdego typu cery, ale najlepiej sprawdza się przy suchej. Oleju możesz użyć także do demakijażu twarzy. Z powodzeniem zastąpi on także nawet najlepszy balsam do ciała. Oprócz tego świetnie służy popękanym piętom i przynosi ulgę skórze poparzonej letnim słońcem.

Olej z lnu poprawia koloryt skóry i nadaje jej miękkość. Oczywiście dobrych efektów nie osiągniemy bez odpowiedniej diety oraz rezygnacji z używek. Warto jest więc też wspomagać skórę od wewnątrz, regularnie pijąc olej lniany.

Walka ze zmarszczkami – pomóż swojej skórze

Dzięki cudownym właściwościom oleju lnianego możesz zminimalizować zmarszczki mimiczne oraz kurze łapki. Nie bez powodu olej z lnu dodaje się do licznych kosmetyków. Hamuje on proces starzenia się skóry i zwalcza wolne rodniki, a kwas linolenowy zawarty w oleju lnianym sprzyja zachowaniu elastyczności i jędrności skóry, a także zapewnia lepsze krążenie krwi. Dzięki regularnemu stosowaniu oleju lnianego skóra staje się gładsza i bardziej jedwabista.

Ach, te rozstępy!

Skóra kobiet w ciąży narażona jest na powstawanie rozstępów. Może im zapobiec regularne olejowanie skóry, ponieważ olej działa także kojąco i nawilżająco, co niweluje świąd.

 

Olej z lnu na choroby skórne

Olej lniany ma właściwości odkażające oraz antybakteryjne. Jest bardzo pomocny w leczeniu wielu dolegliwości dermatologicznych. Ponad 70% młodych ludzi cierpi z powodu trądziku. Ma to związek ze zmianami hormonalnymi, zachodzącymi w organizmie. Trądzik występuje najczęściej na twarzy, dekolcie i plecach. Spojrzenie w lustro nie musi już być odstraszające, wystarczy regularna terapia olejem lnianym, który nie zatyka porów, a skóra może swobodnie oddychać.

Olej lniany na skórę wspomaga także leczenie:

  • neurodermatozy (AZS), czyli Atopowe zapalenie skóry
  • łuszczycy
  • egzemy
  • trądziku
  • łupieżu
  • łojotoku
  • zapaleń skóry
  • pokrzywki
  • rozległych ran

Terapia zewnętrzna

Aby stosowanie kuracji olejowej przyniosło wymagane skutki, należy ją stosować przez okres 2-3 tygodni. Po wieczornym oczyszczeniu twarzy najlepiej jest spryskać skórę wodą termalną i nanieść na nią kilka kropel oleju lnianego, który następnie należy delikatnie wetrzeć. Nawilżenie skóry przed wtarciem oleju sprzyja lepszemu wchłanianiu się wartości odżywczych.

Terapia wewnętrzna

Spożywając regularnie olej lniany, Twoja skóra nabierze wewnętrznego blasku. Zaleca się codzienne picie 2-3 łyżek stołowych. Jeżeli masz problem z przełknięciem oleju, możesz go zmieszać z ciepłą wodą i dodać np. jakiś sok owocowy: olej będzie smakował lepiej, a co najważniejsze – nie straci swoich właściwości.

Olej lniany możesz także spożywać w postaci dodatku do przeróżnych sałatek, twarożku (dieta budwigowa), a nawet jogurtów.